اهمیت توجه به عناصر فرهنگی در طراحی پروژه های شهری

3565

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از مجتمع تجاری-اقامتی مسکونی آرمان بازدید کرد. وی پس از بازدید از بخش‌های مختلف و گفت‌وگو با مدیران و کارشناسان پروژه، به جنبه‌های فرهنگی پروژه آرمان اشاره کرد و گفت: مایه خوشحالی است که طراحان یک پروژه تجاری تا این حد به‌اصول و چارچوب‌های فرهنگی توجه داشته‌اند و در تحقق آن مبانی کوشیده‌اند.
مجسمه‌های طراحی شده در پروژه، نشان از غنا و عمق تاریخ حکمت ایرانی اسلامی دارند و من توصیه می‌کنم مدیران تلاش کنند تا اندیشه‌هایی که در پس این طرح‌ها بوده است به بازدیدکنندگان منتقل شود.
محسن انتظاری هروی با توجه به توضیحات کارشناسان مبنی بر افزایش فضاهای مشاع تجاری به‌منظور بهبود کیفیت فضایی و ایجاد جاذبه‌های بصری به این نکته اشاره کرد که تکریم مردم و به طور خاص تکریم زائران حرم علی ابن موسی الرضا(ع) باید ویژگی اصلی تمام پروژه‌ها باشد و این موضوع باید به‌عنوان یک فرهنگ در طراحی فضاهای شهری و تجاری ترویج و تبلیغ شود.
ایشان همچنین از رویکرد سبز پروژه در استفاده از انرژی پاک، بهره بردن از عناصر طبیعی نظیر فضای سبز در پروژه در قالب باغ بام، فلاور باکس و سرمایه‌گذاری در حوزه تصفیه فاضلاب تقدیر کرد.
رئیس شورای شهر مشهد پس از پایان بازدید خاطر نشان کرد که شورای شهر به عنوان نماینده‌ی مردم شهر مشهد تمام تلاش خود را برای پیشبرد هرچه سریعتر پروژه‌هایی که درخدمت مردم شهر مشهد و زائرین حرم مطهر امام رضا(ع) باشند، به کار خواهد بست.