معرفی مجتمع تجاری، مسکونی و اقامتی آرمان


mojtama001

پروژه آرمان در راستای اجرای طرح نوسازی و بهسازی و ارتقاء کیفیت ساختمان های اطراف حرم مطهر رضوی و نیز بافت پیرامون حرم مطهر ، در شأن و منزلت زائرین و مجاورین بارگاه مطهر حضرت رضا (ع) ، در فاصله ۵٠٠ متری حرم مطهر، در خیابان نواب‌صفوی به بهره برداری رسیده است.

مساحت خالص عرصه پروژه ١٠۵۵۳ مترمربع و زیربنا مجتمع در حدود ۹۵۰۰۰ مترمربع می‌باشد.

پروژه آرمان به عنوان یک اثر ماندگار و شاخص با تعبیه حدود ۲۹۶ واحد اقامتی ،۱۲۲ مسکونی و ۴۳۶ واحد تجاری قصد دارد سهم خود را در خدمت به زائرین بارگاه علی ابن موسی الرضا (ع) ایفاء نماید؛ در این راستا ایجاد مرکز تجاری با جاذبه توریستی منحصر به فرد برای رفع نیازهای مجاورین و زائرین مشهد مقدس از دیگر شاخصه‏های این مجموعه می‏باشد.

در طراحی و اجرای این مجموعه تلاش بر‌آن بوده تا ضمن بهره‌گیری از آخرین فناوری‌های نوین ساختمانی و ایجاد یک ساختار معماری زیبا و در عین حال ساده و به دور از پیچیدگی، تمام خدمات و امکانات رفاهی مورد نیاز مجموعه تجاری و اقامتی فراهم گردد تا بتواند این مجموعه را به برترین پروژه اطراف حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) تبدیل نماید.

 در مجتمع آرمان برای امکان دسترسی مناسب با وسیله نقلیه ۴۲۹ واحد جای پارک با مساحتی بالغ بر ١۲٣٠٠ مترمربع درنظر گرفته شده است.

در بخش‌های مختلف این مجموعه امکانات و تجهیزات مدرن همچون مجهزترین سیستم‌های سرمایش و گرمایش، تهویه هوای مرکزی، سیستم‌های ایمنی و حفاظتی و مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)، طراحی و اجرا شده است تا این مجموعه بتواند برای تمامی بازدیدکنندگان و بهره‌برداران جذاب و مورد قبول باشد.

mojtama002
mojtama003

 در مجتمع بزرگ تجاری-اقامتی/ مسکونی آرمان علاوه بر درنظر گرفتن فودکورت ، رستوران و کافی‌شاپ، فضای ورزشی شامل استخر، سونا و جکوزی نیز برای رفاه حال بهره‌برداران از مجتمع پیش‌بینی شده است.

بر اساس مجوزهای اخذ شده، ضمن آنکه بخش اقامتی پروژه آرمان تحت مدیریت واحد بصورت هتل آپارتمان بهره برداری خواهد شد اما برای هر واحد آن سند ششدانگ مجزا صادر و بصورت جداگانه فروخته خواهد شد. ویژگی مهم فروش ششدانگ واحدهای آپارتمان تحت عنوان «سرویس آپارتمان» این است که مالک هر واحد می‌تواند زمان‌هایی که خود از آپارتمان استفاده نمی‌نماید، مراتب را به مدیریت هتل آپارتمان اعلام و مدیریت نیز نسبت به اجاره واحدهای هتل آپارتمان اقدام و پس از کسر هزینه‌ها، درآمد حاصله را  به مالک پرداخت نماید. در این صورت علاوه بر ارزش افزوده ناشی از سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان، درآمد حاصل از اجاره آپارتمان نیز به مالک تعلق خواهد گرفت.

Powered by www.pazh.net