معرفی مجتمع تجاری، مسکونی و اقامتی آرمان


پروژه آرمان در راستای اجرای طرح نوسازی و بهسازی و ارتقاء كيفيت ساختمان های اطراف حرم مطهر رضوي و نیز بافت پیرامون حرم مطهر ، در شأن و منزلت زائرين و مجاورين بارگاه مطهر حضرت رضا (ع) ، در فاصله ٥٠٠ متري حرم مطهر، در خيابان نواب‌صفوي به بهره برداری رسیده است.

مساحت خالص عرصه پروژه ١٠٥53 مترمربع و زيربنا مجتمع در حدود 95000 مترمربع مي‌باشد.

پروژه آرمان به عنوان يك اثر ماندگار و شاخص با تعبيه حدود 296 واحد اقامتي ،122 مسكوني و 436 واحد تجاری قصد دارد سهم خود را در خدمت به زائرين بارگاه علي ابن موسي الرضا (ع) ايفاء نمايد؛ در اين راستا ايجاد مركز تجاري با جاذبه توريستي منحصر به فرد براي رفع نيازهاي مجاورين و زائرين مشهد مقدس از ديگر شاخصه‏هاي اين مجموعه مي‏باشد.

در طراحي و اجراي اين مجموعه تلاش بر‌آن بوده تا ضمن بهره‌گيري از آخرين فناوری‌های نوين ساختماني و ايجاد يك ساختار معماري زيبا و در عين حال ساده و به دور از پيچيدگي، تمام خدمات و امكانات رفاهي مورد نياز مجموعه تجاري و اقامتي فراهم گردد تا بتواند اين مجموعه را به برترين پروژه اطراف حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) تبديل نمايد.

 در مجتمع آرمان براي امكان دسترسي مناسب با وسيله نقليه 429 واحد جاي پارك با مساحتي بالغ بر ١2٣٠٠ مترمربع درنظر گرفته شده است.

در بخش‌هاي مختلف اين مجموعه امكانات و تجهيزات مدرن همچون مجهزترين سيستم‌هاي سرمايش و گرمايش، تهويه هواي مركزي، سيستم‌هاي ايمني و حفاظتي و مديريت هوشمند ساختمان (BMS)، طراحي و اجرا شده است تا اين مجموعه بتواند براي تمامي بازديدكنندگان و بهره‌برداران جذاب و مورد قبول باشد.

 در مجتمع بزرگ تجاري-اقامتي/ مسكوني آرمان علاوه بر درنظر گرفتن فودکورت ، رستوران و كافي‌شاپ، فضاي ورزشي شامل استخر، سونا و جكوزي نيز براي رفاه حال بهره‌برداران از مجتمع پيش‌بيني شده است.

بر اساس مجوزهاي اخذ شده، ضمن آنكه بخش اقامتي پروژه آرمان تحت مديريت واحد بصورت هتل آپارتمان بهره برداري خواهد شد اما براي هر واحد آن سند ششدانگ مجزا صادر و بصورت جداگانه فروخته خواهد شد. ويژگي مهم فروش ششدانگ واحدهاي آپارتمان تحت عنوان «سرويس آپارتمان» اين است كه مالك هر واحد مي‌تواند زمان‌هايي كه خود از آپارتمان استفاده نمي‌نمايد، مراتب را به مديريت هتل آپارتمان اعلام و مديريت نيز نسبت به اجاره واحدهاي هتل آپارتمان اقدام و پس از كسر هزينه‌ها، درآمد حاصله را  به مالك پرداخت نمايد. در اين صورت علاوه بر ارزش افزوده ناشي از سرمايه‌گذاري در صنعت ساختمان، درآمد حاصل از اجاره آپارتمان نيز به مالك تعلق خواهد گرفت.