مجتمع مسکونی آرمان

این بخش با زیر بنای 10426 متر مربع زیربنای غیر مفید و 8678 متر مربع زیربنای مفید در 7 طبقه ( از طبقه 2+ تا 8+ ) و به 122 واحد  افراز شده و در ضلع شمال غربی مجتمع تجاری-اقامتی و مسکونی آرمان واقع شده است. واحدهای مسکونی بصورت سوئیت، یک خوابه، 2خوابه و دوبلکس با متراژ های 40 تا 90 متر مربع  طراحی و اجرا شده اند . تم رنگ هر دو طبقه از مجتمع مسکونی آرمان از چهار درخت ارغوان ، صنوبر ، کاج و سرو نقره ای الهام گرفته شده است و امکانات و تجهیزات مجتمع مسکونی بشرح ذیل می باشد:

مجتمع دارای 2 ورودی مستقل به مساحت 96 و 66 متر مربع بوده که در لابی بزرگتر فضای انتظار برای مهمانان و مراجعان پیش بینی شده است.

سیستم سرمایش و گرمایش واحدها مستقل بوده و برای سرمایش از اسپیلیت یونیت ال جی و برای گرمایش از پکیج تحت لیسانس شرکت UNICAL ایتالیا و رادیاتور (شرکت ایران رادیاتور) استفاده شده است.

پنجره های آلومینیوم ترمال بریک و شیشه های استفاده شده دوجداره بوده که فضای بین آنها با گاز آرگون پر شده است وعایق صدا و حرارت باشد.

در واحدها و راهروهای بخش مسکونی پروژه آرمان چهار نوع کاغذ دیواری (ساخت کشور هلند) ، الهام گرفته از طیف رنگ چهار درخت ارغوان، سرو، کاج و صنوبر در طبقات مختلف استفاده شده است.

در تمامی تراس واحدهای مسکونی گلدان (Flower Box ) قرار داده شده است که طراحي و اجراي سيستم آبياري قطره اي بصورت متمرکز براي کليه فلاور باکس ها باعث صرفه جويي قابل توجهي در ميزان مصرف آب شده و همچنین نوع طراحی زهکش خود گلدانها نیز به امر کمک شایانی مینماید.لازم به ذکر است گلدانهای استفاده شده در پروژه آرمان فلورا پرمیموم میباشد.

تعداد آسانسورهایی که برای مجتمع مسکونی درنظر گرفته شده است 4 دستگاه بوده که تمامی این آسانسور ها به پارکینگ ارتباط دارند. این آسنسور ها به جهت حفظ امنیت واحدها و مالکان و تحت کنترل بودن رفت و آمدها توسط کارتهای هوشمند فعال شده و علاوه بر این توسط دوربینهای مدار بسته کنترل می گردند.

سیستم اعلام حریق ساختمان که از فناوری و برندGST کشور انگلستان استفاده شده، از آخرین نسل سیستم‏های اعلام حریق هوشمند یعنی سیستم‏های اعلام حریق آدرس‏پذیر انتخاب شده است. در صورت بروز نشانه‏های حریق، سیستم به‏ صورت دقیق قادر به شناسایی نقطه مذکور می‏باشد. از طریق یکپارچه‏سازی با سیستم کنترل هوشمند ساختمان، در صورت بروز و شناسایی حریق، سیستم علاوه بر اطلاع‏رسانی از طریق آژیر می‏تواند به‏ طور خودکار اقدامات پیشگیرانه دیگری همانند کنترل اگزاست فن‏ها، هواسازها، درهای خودکار، آسانسور و پله­‏برقی را نیز بر اساس برنامه‏های از پیش تعریف شده انجام دهد.

شیر آلات سرویسهای بهداشتی و روشویی های  بخش مسکونی آرمان از بهترین برند داخلی خریداری شده اند . شیرآلات از برند KWC که یکی از بهترین برندهای ساخت ایران (تحت لیسانس سوئیس) میباشد تهیه و نصب شده اند.

در هر طبقه 2 اتاق با کاربری نگهداری زباله تعبیه شده که جهت جلوگیری از آلودگی و بوی نامطبوع در این فضاها از اسپیلیتهایی با سیستم VRF استفاده شده است.

برای هر واحد کنتور آب ، برق ، و گاز مجزا درنظر گرفته شده است . یادآور میشود جهت قرائت مقدار آب مصرفی واحدها از کنتورهای مجهز به تکنولوژی وایرلس استفاده شده و نیاز به روئیت چشمی ندارد.

نیمی از واحدهای مسکونی مجتمع آرمان مشرف به فضای سبز باغ بام می باشند. لازم به ذکر است طي نامه مورخ 93/09/01  به اطلاع کلیه خريداران واحدهاي مسكوني رسانده شد كه تا تاريخ 93/09/30 نسبت به تحويل‌گرفتن واحدهاي مسكوني خود اقدام نمايند و اولين خانواده در مورخ 93/09/03در مجتمع مسکونی آرمان ساكن شده ‌است.